Ümitköy Ev Temizliği

Ankara’nın Ümitköy semtinde tertemiz evlere sahip olabilirsiniz. Ev temizliğini profesyonel ekibimiz ile haftanın 7 günü yapmaktayız. Vaktimizi geçirdiğimiz yaşam alanı olarak tanımlayabileceğimiz evimizin farklı bölümleri bulunmakta, buna mukabil çeşitli eşyaların kullanımı gerçekleşmektedir. Banyodan mutfağa kadar muhtelif alanların yer aldığı bir dairede doğal olarak temizlik işlemine gereksinim duyulmaktadır.

Ev temizliğinde göz önünde bulundurulabilecek hususlara tv temizliğini örnek gösterebiliriz. TV kirlendiyse ve silmeniz gerekiyorsa televizyonu kapattığınız takdirde tozları daha rahat görebilirsiniz.

Temizliği kolaylaştıracak bazı püf noktaları da mevcuttur ki onlardan bir tanesi sakız lekesini çıkarmak için buzu lekenin üstünde gezdirmektir. Ev temizliği yaparken ihtiyaç duyulan malzemeler mikro-fiber bezler, sünger, süpürme işlemi için süpürge ve tahta fırçası şeklinde sıralanabilir. Diş fırçası da yine temizlik esnasında işlerin kolaylaşmasına yardımcı olacak, küçük köşelerdeki kirleri çıkarmanızı sağlayacaktır.

Ev temizliği sırasında dağınık alanların toplanması gerekebilmektedir. Ayrıca kapı kolu vb yerlerde yağ varsa buralarda kullanmak üzere süngerler tercih edilebilir. Yiyecek ve içeceklerin muhafaza edildiği buzdolapları da yine temizliğin gerektiği yerler arasındadır. Büyük camlar için cam sileceği kullanılarak ulaşılması zor olan kısımlarda kolaylıkla temizlenebilir. Bir odanın temizliği bittiğinde son kez kontrol edilerek yüzeylerde toz, kir kalıntıları olup olmadığına bakılabilir. Ev gün sonunda aile bireylerinin bir araya geldiği bir ortamdır. Dolayısıyla eşyaların ve odaların temiz tutulması hem ev sahipleri hem de gelen misafirler için önemlidir. Bazı detaylara ve püf noktalarına dikkat ederek temizlik işlemi tamamlanabilir, sağlığa uygun bir alan elde edilebilir.

Bir Cevap Yazın