Mamak’ta Apartman Temizliği

Apartman yönetimleri kapıcıları apartman sakinlerine oldukça büyük külfet olduğunu düşünür. Ayrıca ekonomik açıdan da bina sakinlerinin rahatlaması için uzman ekip ile anlaşma sağlanılarak şirketlere bina temizlikleri yaptırılabilir. İşinde uzman ve hızlı bir şekilde yürüten firma ile temizlik hem daha hijyen hemde sağlık açısında önemlidir. Bu sayede evlerime toz ve pisliklerin girmesinde önlenmiş olur. Her gün bina içinde solunan havanında daha sağlıklı olması hedeflenir.

Bina içi merdivenler temizlik konusunda ilk adım olarak yer alır. Her yer alanda tozların ve merdivenlerin temizlenmesi gerekir.Ayrıca merdivenler içinde sağlıklı ve zararı olmayan temizlik ürünleri kullanılmalıdır. Ayrıca şayet binanızda asansör var ise içleri ve kapı önleri de özenle temizlenmeli. Temizlik malzemesi olarak kimyasallar yerine nemli bez ile tozu alınmalı. Temiz bir görünüm için posta kutuları, elektrik gösterge levhaları, su sayaçlarına muhafaza  edilmelidir. Bina içinde yer alan tavanlardaki örümcek ağları temizlenmelidir. Mıntıka temizliği ile bina girişi yapılmalıdır.

Kapılara yapıştırılan ve hoş görünüm sağlamayan reklamlar çizmeyen aletlerle her temizliklerde kazanılmalıdır. Temizlikte kullanılacak sular için su talepleri sıra gözetilerek evlerden temin edilmelidir. Temizlik kova takımlarıyla birlikte suyu emen paspas takımları tercih edilmeli. Çamaşır suyu ve yüzey temizleyiciler ile çöp suyu kalıntıları özenle temizlenmelidir. Camsil, fırça, kürek, çek çek temizlik esnasında mutlaka tercih edilmelidir. Ayrıca temizlik bitiminde binanın hoş kokması için parfüm sıkılabilir.

 

 

Bir Cevap Yazın